bok@kredyt24.edu.pl

Oszustwa przy pożyczkach

Dziś pożyczki to bardzo intratna branża. W tak szerokim asortymencie niestety jest także miejsce dla oszustów, osób, jakie żerują na cudzej niedoli – mnóstwo jest nieuczciwych ofert, jakie z pozoru są bardzo korzystne. Osoby oferujące coś takiego bardzo dobrze wiedzą, że czasami decyzję o pożyczce podejmujemy pod wpływem emocji, że wydarzenie, jakie nas przymusza do zdobywania dodatkowych pieniędzy tak bardzo wpływa na nasz stan emocjonalny, że nie działamy do końca racjonalnie, możemy przeoczyć niektóre niuanse podsuniętych na ofert i w ten sposób podpisać niekorzystne dla nas zobowiązanie.

Uwaga seniorzy!

Szczególnie sposób na działanie oszustów związanych z kredytami są osoby w podeszłym wieku. Z pewnością każdy z nas co najmniej raz słyszał o oszukiwaniu metodą „na wnuczka”, o przedstawianiu się jako urzędnicy, o straszeniu i tym podobne. Osoby w podeszłym wieku są czasami naprawdę naiwne i bardzo łatwo da się wcisnąć im niemalże dowolne kłamstwo. Osłabiona czujność jest często wykorzystywana przez nieuczciwych kredytodawców: pragną oni wykorzystać nieuwagę i podsunąć im umowę kredytową, w której drobnym druczkiem dopisane jest parę rzeczy.

Zachować czujność

Współczesny świat oferuje nam wiele możliwości jeśli rozchodzi się o zdobycie dodatkowych pieniędzy. Jednak ten ogrom nie jest w pełni dla nas bezpieczny: czai się tam na nas mnóstwo niebezpieczeństw. Z tego powodu zawsze musimy zachować zimną krew, nie dać się ponieść emocjom i do pożyczania pieniędzy podejść jak najbardziej racjonalnie.