bok@kredyt24.edu.pl

Gdy do drzwi zapuka komornik

Co w przypadku kiedy do naszych drzwi zapuka komornik z powodu niezapłaconych chwilówek?
Być może to stwierdzenie niektórym wyda się bezduszne ale w gruncie rzeczy sami jesteśmy sobie winni. Nie przemyśleliśmy bowiem decyzji o wzięciu chwilówki i teraz płacimy za to nasze roztargnienie. Zawsze przed podpisaniem umowy pożyczkowej należy realnie podejść do swoich możliwości finansowych ustalić ratę którą będziemy mogli spłacać bez nadmiernego obciążania budżetu domowego. Powinniśmy też przemyśleć cel pożyczki czy to co chcemy nabyć aby na pewno jest nam niezbędne? No cóż, tym razem stało się i czy to z winy naszego nieprzemyślanego wyboru czy sytuacji losowej nie zapłaciliśmy. Nie odpowiadaliśmy na wezwania firmy windykacyjnej i teraz do naszych drzwi rozlega się pukanie a zza nich głos woła „komornik otwierać”. Co teraz? Nie wpadajmy w panikę, trzeba ponieść konsekwencje.

Komornik nie zapuka do Twych drzwi od tak

Aby komornik mógł zająć Twój telewizor czy samochód musi odbyć się rozprawa w sądzie. Nic tu nie da jeśli na niej się nie stawisz. Wyrok zostanie ogłoszony bez Twojego udziału ponieważ nie okazałeś skruchy i nie wykazałeś, że pożyczka może zostać w przyszłości spłacona komornik dostanie nakaz zarekwirowania Twoich dóbr materialnych. Jeśli jednak okażesz skruchę i zobowiążesz się do spłaty długu możesz zyskać na czasie, spłacić zobowiązania co prawda już z odsetkami ale stać sie dzięki temu wolnym człowiekiem.

Nigdy nie doprowadzaj do rozprawy

Nawet jeśli z jakiejś przyczyny nie jesteś w stanie spłacać swojego zadłużenia nie doprowadzaj do rozprawy sądowej. Zostaniesz obciążony dodatkowymi kosztami sądowymi i nie zawsze wyrok może okazać się dla Ciebie pomyślny. Pamiętaj, lepiej unikać problemów.