bok@kredyt24.edu.pl

Co oferują klientom instytucje finansowe?

Biorąc pod uwagę, że nie zawsze i nie każdemu banki udzielają pożyczek i kredytów, osoby odesłane z kwitkiem szukają innego rozwiązania. Instytucje finansowe to pozabankowe firmy udzielające pożyczek o wysokiej przyznawalności, a co więcej, klienci mogą skorzystać z ich ofert bez wychodzenia z domu. Zdecydowania większość ofert to bowiem oferty pożyczek przez internet z decyzją w 15 minut. Co oprócz tych atutów pożyczania pieniędzy oferują klientom instytucje finansowe?

Jakie kwoty można pożyczyć poza bankiem?

Idąc drogą pozabankową można skorzystać z krótkoterminowych produktów, jakimi są chwilówki. Te udzielane są zwykle na 30 dni. Na rynku można znaleźć również oferty pożyczek chwilówek na 45 czy 60 dni. Jest ich jednak zdecydowanie mniej. Instytucje finansowe zapewniają klientom także pożyczki ratalne ze spłatą nawet do 48 miesięcy. Jeśli chodzi o kwoty, jakie można pożyczyć poza bankiem, to oczywiście pierwsze z pożyczek są udzielane w niższych kwotach. Większa pożyczka, to z całą pewnością kolejna po pierwszej spłaconej w terminie.

Instytucje finansowe – co jeszcze w ramach pożyczek?

W ramach pożyczek krótkoterminowych niektóre z firm do terminu określonego w umowie dniem spłaty umożliwiają klientom zwiększenie pożyczki. Termin spłaty nie ulega zmianie. Zmianie ulega jedynie kwota pożyczki powiększona o dodatkowe koszty. Szczególną zaletą rozwiązania, jaką są pożyczki pozabankowe, jest fakt, że pieniądze na koncie mamy w ich przypadku od ręki, a wszelkie formalności są załatwiane przez internet.